Puntorët i bëjnë “gjëmën”, Ellen DeGeneres humb 1 milion shikues (FOTO LAJM)

Ellen DeGeneres vitin e kaluar është akuzuar për sjelljen “toksike” ndaj puntorëve në ambientin e punës, për këtë arsye, moderatorja e njohur ka humbur një shifër shumë të lartë të shikueshmërisë, duke i shkaktuar sigurist një dëm të madhë.

Sipas vlerësimeve të Nielsen, Ellen DeGeneres Show ka humbur mbi një milion shikues që nga debutimi i sezonit të tij të 18-të në 21 Shtator, 2020.

Ky episod, i cili tërhoqi vlerësimet më të larta të shfaqjes për një premierë në katër vjet, gjeti DeGeneres duke u kërkuar falje fansave pas një vere të zhytur në polemikë për shkak të një raporti të BuzzFeed News që pretendonte se ish-anëtarët e tanishëm të stafit në Ellen DeGeneres Shoë kishin përjetuar “racizëm dhe frikë ” në kohn që kishin xhirime,  disa pretenduan se ishin ngacmuar seksualisht nga prodhuesit e shfaqjeve të Ellen.

Pasi një hetim i Warner Bros gjeti “mangësi” në vendin e punës, shkrimtari kryesor dhe producenti ekzekutiv Kevin Leman, prodhuesi ekzekutiv Ed Glavin dhe Jonathan Norman u pushuan nga programi dhe DeGeneres u detyrua të kërkonte falje.

“Mësova se këtu ndodhin gjëra që nuk duhej të kishin ndodhur kurrë”, tha DeGeneres gjatë premierës. “Unë e kuptoj atë shumë mirë. Dhe dua të them se më vjen keq për njerëzit që u prekën”, u shpreh Ellen.

Sipas një raporti në The New York Times, shfaqja Ellen ka arritur mesatarisht 1.5 milion shikues gjatë gjashtë muajve të fundit me 2.6 milion më pak në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Kjo arrin në një rënie të dukshme prej 43% të shikueshmërisë për seritë ditore, duke e vendosur atë nën konkurrencë si “Dr. Phil” (2.5 milion shikues) dhe “Live With Kelly dhe Ryan” (2.7 milion shikues)  dhe e çojnë në përputhje me shfaqjet  televizive si “The Kelly Clarkson Show” (1.3 milion shikues) dhe “Tamron Hall Show” (1.1 milion shikues)./albeu.com/

 


Shtuar 23.03.2021 12:57

Tags: , ,