Modelja Emina Çunmulaj emërohet ‘Konsulle Nderi e Shqipërisë në Florida’

Modelja e njohur, Emina Çunmulaj, është shpallur nga shteti shqiptar, ‘Konsulle Nderi e Shqipërisë në Florida’. Kredencialet si ‘Konsulle e Nderit’ i janë dhënë nga ambasadori shqiptar në ShBA, Ervin Bushati. Lajmin në ndërkohë e ka konfirmuar përmes një postimi të ndarë në Instagram.“Me nder pranoj rolin e Konsull Nderit të Shqipërisë në Florida”, kanë qenë fjalët e yllit të famshëm.

Emina jeton dhe vepron prej vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe ka ndërtuar karrierë të bujshme në fushën e modelingut.