“Luks i gjallë”, Rihanna blen rezidencën miliona dollarëshe në Beverly Hills (FOTO LAJM)

Këngëtarja me famë botërore, ka blerë një rezidencë prej 13.8 milionë dollarësh në malet mbi Beverly Hills.

Sipas Dirt.com, shtëpia moderne prej 7,600 metrash katrorë përmban pesë dhoma gjumi dhe shtatë banjo.

Rezidenca po ashtu përfshin kuzhinë, koktej bar, banjë spa dhe zona të zyrtare të jetesës dhe familjes me dysheme lisi franceze,

Projektuar për argëtim, oborri qendror të çon në një hapësirë ​​të jashtme me një tarracë, pishinë, etj.

E ndërtuar në vitet 1930, rezidenca ishte në pronësi të Mary Sheldon, vajza e krijuesit të “I Dream of Jeanie”, Sidney Sheldon.

Në vitin 2016, shtëpia u shit për 4.3 milionë dollarë sipërmarrësit dhe investitorit Daniel Starr, i cili shpenzoi miliona për ta rindërtuar atë nga e para.

Fqinjët e rinj të Rihanna përfshijnë bashkëpunëtorin e saj të “Four Five Seconds”, Paul McCartney, rezidenca e të cilit qëndron drejtpërdrejt në rrugë./albeu.com/


Shtuar 17.03.2021 12:37