Ka edhe kështu, 5 shenjat e Horoskopit që janë besnikë të tradhtisë

Është e trishtueshme, por njerëzit nuk janë gjithmonë besnikë ndaj marrëdhënies së tyre. Pabesia është më shkaku më i zakonshëm i ndarjes, ndërsa përcaktimi ndryshon nga marrëdhëniet në marrëdhënie dhe nga personi në person, kushdo që e përjeton atë lënduar thellë.

Arsyet që e çojnë dikë në këtë hap mund të jenë të shumta. Por a luajnë rol edhe yjet?

Lexoni më poshtë cilat janë shenjat më të pabesa.

Peshqit

Për shkak të natyrës së tij të ndjeshme dhe të dobët, ai është më i prirur për pabesi. Ai është i paparashikueshëm dhe ka marrëdhënie të paligjshme pa u menduar shumë. Nëse marrëdhënia e tij nuk i përmbush pritshmëritë e tij, ai kërkon diku tjetër atë që i mungon. Megjithatë, për shkak se ka frikë se mos lëndojë tjetrin, do ta ketë të vështirë të largohet nga një marrëdhënie e pakënaqur. Ai preferon të jetojë dy jetë, sesa të largohet.

Binjakët

Ai i dëshiron të gjitha. Është i komunikueshëm dhe i aksesueshëm. Ai vazhdimisht flirton dhe “luan”. Natyra lozonjare e Binjakëve nuk e lejon atë të qëndrojë besnik në një marrëdhënie për një kohë të gjatë. Ai mërzitet lehtë dhe nuk heziton të ketë më shumë se një lidhje të paligjshme nëse nuk është i kënaqur.

Luani

Luanët janë vazhdimisht në kërkim të konfirmimit. Ata duan të vihen re nga të tjerët, të trajtohen si mbretër. Nëse ata e kuptojnë se ju po filloni t’i injoroni, atëherë ata do të kërkojnë diku tjetër për atë që ju nuk u jepni atyre. Nëse ata janë duke flirtuar me një Luan dhe ai ndihet unik, atëherë ai do t’i dorëzohet marrëdhënies së paligjshme.

Shigjetari

Shigjetari po kërkon gjëra shumë specifike në marrëdhëniet e tij. Përkushtim, mbështetje, dashuri dhe ndoshta status quo-ja më e mirë. Nëse lidhja e tij nuk i siguron, ai nuk do ta ketë të vështirë t’i kërkojë diku tjetër.

Akrepi

Pasioni e karakterizon, por ai nuk do t’i besojë pak zemrës së tij. Ai do ta bëjë, nëse e keni bërë edhe ju, nëse pasioni mes jush ka humbur ose nëse e keni gënjyer. Ndjenja e pakënaqësisë që e karakterizon mund ta çojë edhe në një lidhje të paligjshme, ndërkohë që vështirë se i reziston një flirti intensiv ose tërheqjeje erotike me dikë tjetër./albeu.com/


Shtuar 24.12.2021 11:59