Zbardhen diskutimet nga kryesia e PD: Në strukturat qendrore të mos ketë individët “non grata”

Ndërsa mbledhja e kryesisë së PD-së vijon, janë zbardhur dhe diskutimet e para

Enkelejd Alibeaj ka propozuar që në strukturat qendrore të mos ketë individë të shpallur “non grata”.

Pas propozimit të Alibeajt ka ndërhyrë Dhurata Çupi, e cila ka sqaruar më saktë se kjo është për Sali Berishën, dhe ka pyetur: A jemi ne në gjendje ta përballojmë dot këtë ndaj demokrateve?

Kreshnik Çollaku: Jam dakord me këtë propozim.

Agron Gjekmarakaj: Jam dakord me propozimin

Ervin Salianji: Ta kthejmë në rezolutë.

Orjela Nebiaj: Dakord./albeu.com

 


Shtuar 17.12.2021 20:08