Xhama të zinj, alkool dhe tejkalim shpejtësie, policia bën “namin” në Vlorë (VIDEO)

Gjatë javës që lamë pas, në Vlorë, si rezultat i shtimit të kontrolleve me radar dhe dragera, si dhe falë bashkëpunimit me qytetarët të cilët kanë denoncuar në 112 e në Komisariatin Dixhital, shkeljet e konstatuara, nga shërbimet e Policisë Rrugore janë arrestuar 3 shtetas për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt”.

Gjithashtu, janë pezulluar 15 leje drejtimi, nga të cilat: 1 për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit dhe 5 për drejtim mjeti mbi shpejtësinë e lejuar dhe 9 për shkelje të ndryshme të Kodit Rrugor.

Janë vendosur 1283 masa administrative gjatë javës që lamë pas, të ndara si vijon:

– 651 masa për tejkalim shpejtësie;
– 73 masa për mosvendosjen e rripit të sigurimit;
– 23 masa për mosvendosjen e kaskës mbrojtëse;
– 9 masa për përdorimin e aparatit celular;
– 45 masa për parakalime të gabuara;
– 199 masa për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalizimin rrugor dhe rregullat e qarkullimit;
– 8 masa për mungesë të siguracionit të mjetit;
– 275 masa për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor./Albeu.com


Shtuar 11.04.2022 14:01