Vrasja e Xhuvanit, Zheji: Ka video të tjera të ngjarjes, kanë dalë në ankand dhe po shiten shtrenjtë

Në emisionin “Pikat mbi i” ë shtë  diskutur mbi vrasjen e bujshme të  Pjerin Xhuvanit gjatë fushatës zgjedhore.

Nga ana tjetër analisti Artur Zheji deklaroi se do të ketë edhe video të tjera që do të dalin nga vrasja, të cilat sias tij janë në “ankand” dhe janë shumë “të shtrenjta”.

Zheji: Mendoj se do ketë edhe video të tjera, krimi lë gjithmonë gjurmë. Videot kanë dalë në ankand dhe po shiten shumë shtrenjtë. Është gjykuar që për interesa të grupeve kriminale këto video duhet të dalin. Nuk e kuptoj pse është xhiruar, është e çuditshme. Të paktën ka vepruar me gjaftohtësi policia. Thënë gjithë kjo të paktën nuk i kanë hedhur benzinë zjarrit. Gjykatësit janë të pambrojtur dhe bandat në Elbasan i kanë shumë pranë. Mjafton që t’i thotë “të fala kalamajve” dhe ata e kuptojnë vetë mesazhin, pra çështja duhet të kalojë në Tiranë./albeu.com


koment