Vrasja e 33-vjeçarit në Shkodër, arrestohet vëllai i autori të dyshuar

Është arretsuar vëllai i autorit të dyshuar për vrasjen e 33-vjeçarit Valter Fierza në Shkodër.

Në prang aka rënë Paolo Mhilli, i cili ishte shpallur në kërkim bashkë me disa të tjerë.

Viktima, Valter Fierza, u qëllua me automatik kallashnikov nga i dyshuari, Klodian Mhilli, ndërsa në kërkim u shpallën edhe katër shtetas të tjerë të dyshuar si bashkëpunëtorë, shtetasit Aleksandër Mhilli, Paulo Mhilli, Luçiano Mhilli dhe Enton Dushaj, që janë vëllai dhe kushërinj të autorit. Pas aksionit në terren u bë e mundur arrestimi i Paulo Mhillit.

 

 


Shtuar 22.09.2023 12:28