“Vendosa të vaksinohem, virusi nuk zgjedh”! Jeton prej 20 vitesh në shpellë, shkon të vaksionohet

Një person që jetonte në shpellë në Serbi ka vendosur të vaksinohet.

Bëhet fjalë për Panata Prtoviç, i cili para 20 vitesh, vendosi të distancohej nga jeta sociale dhe të jetonte në një shpellë, thellë në malet serbe. Vitin e kaluar, në një vizitë në një qytet, ai mësoi mbi pandeminë e COVID-19.

Kështu, burri zgjodhi të vaksinohet, duke ecur me mendimin që virusi nuk zgjedh, madje, ai tanimë i bën thirrje qytetarëve të vaksinohen.

Ai (virusi) nuk zgjedh. Do të vijë edhe këtu, në shpellën time”, thotë plaku 70-vjeçar për agjencinë AFP në shpellën që ndodhet në malin Stara Planina, në jug të Serbisë.

I moshuari sipas raportimeve jeton me kërpudha dhe peshq që i zë në një përrua aty afër shpellës. Por ndonjëherë zbret në qytet për të kërkuar ushqim të ngrohtë./albeu.com/


Shtuar 13.08.2021 14:00