Vendimi për Teatrin, Basha: Gjykata Kushtetuese foli, radhën e ka SPAK!

Sot Gjykata Kushtetuese ka shpallur anti-kushtetuese prishjen e godinës dhe ka pezulluar ndërtimin e teatrit të ri. Gjykata gjithashtu ka shfuqizuar vendimin e Këshillit të Ministrave për kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë, Teatrin Kombëtar.

Kreu i PD-së Lulizm Basha ka reaguar përmes një postimi në Facebook. Basha shkuan se Kushtetuesja foli dhe tani është radha e SPAk.

“Gjykata Kushtetuese foli, radhën e ka SPAK”, shkruan Basha.

Partia Demokratike ka njoftuar po ashtu një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp./albeu.com


Shtuar 2.07.2021 16:10