Një viktimë dhe 11 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut bën me dije se në 24 orët e fundit janë bërë 2.723 testime ku prej tyre 11 raste kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Prej tyre në Shkup janë 5, Tetovë-3, Manastir-1, Berovë-1 dhe Pehçevë-1.

Nga MSH informojnë se është regjistruar dhe një viktimë. Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 4 pacientë të shëruar.

Me raste e sotme, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Maqedoni ka arritur në 155.700, prej të cilëve 150.067 kanë ndërruar jetë, ndërsa 5.486 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot është 147.


Shtuar 2.07.2021 16:15