Vazhdojnë luftimet në Lindje, Izraeli: Kemi në shënjestër shtëpinë e komandatëve të Hamasit

Izraeli thotë se ka shënjestruar shtëpitë e komandantëve të Hamasit ndërsa luftimet vdekjeprurëse me militantët palestinezë në Rripin e Gazës hyjnë në një ditë të 10-të.

Izraeli tha se ishte përpjekur të vriste shefin ushtarak të Hamasit Mohammed Deif disa herë. Ndërkohë gjatë natës, dy militantë vdiqën në një grevë në një apartament, informon albeu.com.

Breshëri të reja raketash u qëlluan gjithashtu në Izrael nga Hamasi që tha se kishte shënjestruar një bazë ajrore në jug.

Armëpushimi duket se është shumë larg, pavarësisht thirrjeve të SHBA, Britanisë dhe shteteve të tjera./albeu.com


Shtuar 19.05.2021 10:07