U arrestua pas dëshmisë së pastrueses, Alda Klosi shtrohet me urgjecë në spital! Çfarë ndodhi në paraburgim?

Ish-zyrtarja e kryeminsitrisë Alda Klosi, e cila u arrestua mbrëmjen e së premtes pas akuzave për pastrim parash, është shruar me urgjencë në spital ditën e sotme pasi ka shfaqur probleme shëndetësore.

AlbEu mëson se Klosi ka shfaqur probleme shëndetësore gjatë mëngjesit të ditës së diel dhe është transprtuar drejt spitalit.

Ndërkohë që ditën e hënë pritet që Klosi të gjykohet për akuzën e pastrimit të parave dhe deklarimit të rremë.

Kujtojmë që Klosi u arrestua pas deklarimit në polici të pastrueses Rozeta Dobi, e cila tha se paratë nuk i kishte vjedhur por i ruante, pasi alda kishte frikë mos ia merrte ish-bashkëshorti. /AlbEu/


Shtuar 5.02.2023 12:31