Taylor Swift i jep fund beqarisë me futbollistin amerikan Travis Kelce

Lidhja e Taylor Swift dhe Travis Kelce po bëhet shumë serioze, aq sa planifikojnë të fejohen gjatë verës, duke i dhënë kështu fund beqarisë.

Mediat e huaja shkruajnë se dyshja nuk donin të fejoheshin gjatë dimrit pasi nuk donin që publiku të mendonte se ky ishte një vendim i nxituar.

Thuhet se ata se kanë ndërmend të marrin këtë hap të rëndësishëm gjatë muajit korrik atëherë kur edhe çifti bëjnë një vit të lidhur së bashku. Dalja e parë publike e Swift, dhe Kelce ishte në shtator, kur ajo erdhi për ta parë atë për ta mbështetur në ndeshjet e tij.

Teksa koha e saktë e historisë së tyre të dashurisë mbetet paksa private, shkëndijat e para duket se kanë filluar nga viti 2022. Çifti i famshëm sapo ka kaluar pushimet së bashku me familjen dhe madje edhe natën e Vitit të Ri dhe kanë bekimin e familjarëve dhe miqve të tyre.