TABELA/ Mes diellit e shiut, surprizat e motit gjatë 4 ditëve të para të 2022

Moti në fundin e këtij viti si dhe në ditët e para të janarit do të ndikohet nga masa ajrore të qendrueshme.

Këto masa do të sjellin mot me diell e vranësira kalimtare të përqendruara në lindje.

Paqëndrueshmëria e motit do të rikthehet ditën e martë kur parashikohet dendësim i vranësirave si dhe reshje të dobta në veri e qendër të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut dhe prej të hënës do të kthejë nga kuadrati i jugut mesatare e hera herës e vrullshme në bregdet.

Temperaturat do të pësojnë luhatjet si vijon më poshtë./SHMU/


Shtuar 30.12.2021 18:45