SPAK e arrestoi, Lefter Koka mbërrin tek Drejtoria e Policisë së Tiranës (VIDEO)

Ish-Ministri i mjedisit, i arrestuar sot nga SPAK, pas akuzave për korrupsion, shpërdorim detyre dhe pastrim parashë, ka mbërritur në ambintet e drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Përveç Kokës burimet thonë se ka dhe disa persona të tjerë të shoqëruar, të cilëve në vijim pritet që t’iu komunikohen edhe akuzat përkatëse.

Kujtojmë se Lefter Koka u zgjodh deputet nga radhët e Partisë Socialiste në zgjedhjet e 25 Prillit, por dha dorëheqjen më pas, pa nisur punimet Kuvendi në shtator./albeu.com/