Sot një viktimë, sa raste të reja me COVID-19 regjistroi Kosova

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë testuar gjithsej 2.100 mostra prej të cilëve rezultojnë 103 raste pozitive.

Brenda 24 orëve është raportuar 1 viktimë nga komuna e Prizrenit,  (65 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 106.754 raste nga 561.637 persona të dyshimtë dhe 2.218 viktima.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 248 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 98.787 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.749.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 20 raste, Prizren 12 raste, Ferizaj 9 raste, Gjakovë 9 raste, Drenas 6 raste, Viti 6 raste, Vushtrri 6 raste, Lipjan 5 raste, Fushë-Kosovë 4 raste, Malishevë 4 raste, Mitrovicë 3 raste, Obiliq 3 raste, Pejë 3 raste, Deçan 2 raste, Gjilan 2 raste, Istog 2 raste, Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Kamenicë, Kaçanik, Klinë, Podujevë dhe Skenderaj.


Shtuar 13.05.2021 15:06