Sot 3 viktima dhe 49 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, janë kryer 1.494 teste prej të cilave rezultojnë pozitive 49 persona.

Gjithashtu kanë humbur jetën 2 persona. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 2 raste (88, 68 vjeç), Prishtinë 1 rast (70 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 106.538 raste nga 557.859 persona të dyshimtë dhe 2.213 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 346 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 98.223 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.102


Shtuar 11.05.2021 15:07