SONDAZHI/ Rama e la në fund të listës, Fatmir Xhafaj surprizon kampin socialist

Kanë mbetur vetëm 19 ditë nga dita e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe gara po vazhdon ethshëm nga të gjitha partitë në garë. Deri më sot nuk janë raportuar incidente shqetësuese gjatë fushatës e  cila po karakterizohet nga premtimet, akuzat, ironitë e deri në ofendime.

Sipas një sondazhi që albeu.com po zhvillon prej disa ditësh, me një numër rekord pjesmarrësish, situata në qarkun e Tiranës pritet të jetë e nxehtë.

Në listën e PS më të votuarit janë: Luljeta Bozo me 15.38 %, Belinda Balluku me 14.61 % dhe Ogerta Manastirliu me 11.55%.

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, i cili u vu në fund të listës nga kryeministri Edi Rama, ka surprizuar pasi ndodhet i katërti në listën e më të pëlqyerve të PS në Tiranë me një përqindje votash prej 7.88%.

Lista e PS Tiranë:

1. Luljeta Bozo
2. Najada Como
3. Ervin Bushati
4. Ogerta Manastirliu
5. Arben Ahmetaj
6. Ulsi Manja
7. Etilada Gjonaj
8. Arben Pëllumbi
9. Elisa Spiropali
10. Belind Balluku
11. Toni Gogu
12. Etien Xhafaj
13. Ermonela Felaj
14. Xhemal Qefaliaj
15. Fidel Ylli
16. Klotilda Ferhati
17. Alqi Bllako
18. Eduart Shalsi
19. Pandeli Majko
20. Plarent Ndreca
21. Mimi Kodheli
22. Dallendyshe Bici
23. Fatmir Xhafa
24. Ylli Shehu
25. Alfred Mmuharremi
26. Romina Kuko
27. Edmond Rushi
28. Spartak Braho
29. Klodeta Dibra
30. Ornaldo Rakipi
31. Bora Muzhaqi
32. Eljo Hysko
33. Vaid Shaba
34. Kledina Skendo
35. Halit Valteri
36. Tahir Muhedini /albeu.com/


Shtuar 6.04.2021 18:58