SONDAZHI/ Rama, Basha apo Kryemadhi? Zbuloni kush po kryeson deri tani për zgjedhjet e 25 Prillit

Kanë mbetur vetëm 12 ditë nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri.

Më 25 prill, shqiptarët do t’i drejtohen kutive zgjedhore për të votuar dhe zgjedhur qeverinë dhe kryeministrin e 4 viteve të ardhshme në Shqipëri.

Por si janë të dhënat e deritanishme për rezultatet që pritet të dalin pas zgjedhjeve?

Në sondazhin e mbajtur nga Albeu.com i cili është aktiv prej javësh dhe me një pjesmarrje rekord, rezulton se në rang kombëtar, votat të përkthyera në përqindje janë:

1- Koalicioni PD – Aleanca për Ndryshim  44.86 %

2- Partia Socialiste 42.03 %

3- LSI 8.55 %

4- Partia Socialdemokrate 2.06 %

5- Të Pavarur 0.27 %

Kliko KËTU për të marrë pjesë në sondazhin e hapur nga Albeu.com.

Sic mund t’a vini re, aleanca  e krijuar nga kryedemokrati Lulzim Basha udhëheq prej ditësh rezultatin por vlen të theksohet që ka një rënie prej gati 4 % në rëzultatin e vetëm 3 ditëve më pare ndërsa PS ka një rritje të lehtë. /albeu.com/

 

 

 


Shtuar 13.04.2021 22:58