SONDAZHI/ Basha i rrëmben bastionin e majtë Ramës, Fieri në duart e demokratëve

Edhe Fieri i shtohet listës së qyteteve që nuk do të të ketë një përballje të lehtë në zgjedhjet e 25 prillit.

Listën e Partisë Socialiste në Fier e kryeson zv.kryeministri Erion Braçe, i cili është shprehur se ky vendim për të ka qenë një përgjegjësi shumë e madhe.

Në sondazhin e zhvilluar brenda 24 orëve në Albeu.com, me një pjesëmarrje rekord të qytetarëve,  rezultatet kanë treguar se Braçe është ai që merr pjesën më të madhe të votave mes socialistëve, ndërsa ndiqet nga Robert Bitri dhe Gramoz Ruçi.

KLIKO PËR TË MARRË PJESË NË SONDAZH!

Braçe ka rrëmbyer 21.74%  të votave, Bitri 19.57% dhe Ruçi 17.39%.

Ndërkohë surpriza që bie në sy është fakti se PD ka rrëmbyer në Fier 71.83 %%, përballë PS  që numëron 18.78% të votave.

Shfletoni më poshtë për të shikuar të plotë galerinë me foto mbi rezultatin e sondazhit në kohë reale nga Albeu.com. /albeu.com/


Shtuar 6.04.2021 10:55