Si përzgjidhet vaksina juaj? Manastirliu: Shkon tek çadra, merr atë që të bie

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije skemën e injektimit të dozave të vaksinës anti-COVID.

E ftuar në emisionin “Opinion”, Manastirliu ka bërë me dije se qytetarët duhet të shkojnë dhe të marrin dozën që është e gatshme për t’u përdorur.

Duke theksuar kështu se qytetarët nuk kanë të drejtë që të zgjedhin se me cilën vaksinë duan të injektohen.

“Është bërë një shpërndarje kapilare, nuk është përzgjedhje sepse të gjitha vaksinat të mbrojnë. Ajo që është disponibël, ajo do të përdoret. Ti shkon te çadra dhe merr atë që të bie radha,”-tha ministrja. /albeu.com/

 


Shtuar 10.05.2021 22:47