Shkëlqeu me Arsenalin dhe “helvetët”, Xhaka shpallet lojtari i vitit në Zvicër

Për të dytën herë në karrierën e tij, Granit Xhaka është shpallur lojtari i vitit në Zvicër për objektivat e arritur me Arsenal dhe performancat e tij me Kombëtaren helvete.

Për herë të parë Xhaka arriti të fitonte çmimin individual si lojtari më i mirë në Zvicër, në vitin 2017. /albeu.com