Samiti i BE, Rama shfaqet i qeshur pranë Michel dhe Van der Leyen (VIDEO)

Pas përfundimit të Samiti te BE, liderët u rreshtuan për të bërë foton zyrtare.  Kryeministri Rama, shihet duke ecur me Presidentin e Këshillit Evropian,Charles Michel, dhe Presidenten e Komisionit Evropian,Ursula von der Leyen.

Nuk dihet se për çfarë po flet kryeministri, por në video shihet se Michel dhe von der Leyn qeshin me të madhe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

Pas tij shihet duke ecur presidenti francez Emmanuel Macron, kryeministri i Maqedonisë së Veriut dhe Dimitar Kovaçevski.

Ndërsa lideri serb Aleksandër Vuçiç është në krah të kryeministrit bullgar, Kiril Petkov.

Pas përfundimit të Samitit, liderët do të zhvillojnë konferencën e përbashkët për shtyp