Rrëzohet avioni, humbin jetën të gjithë anëtarët në bord (VIDEO)

Një avion është rrëzuar në brigjet e Letonisë.

Sipas burimeve, katër persona kanë humbur jetën pas këtij incidenti.

Gjithashtu bëhet me dije se viktimat ishin anëtarë të një familjeje.

Mes viktimave dyshohet se është edhe piloti, një burrë një grua dhe vajza e tyre.

Aeroplani Cessna 551 i regjistruar në Austri po fluturonte nga Jerez në Spanjën jugore, nga ku u ngrit pa një destinacion të caktuar, sipas faqes së internetit FlightRadar24./albeu.com/