Rezultatet e fundit në qarkun Shkodër: PD në avantazh minimal ndaj PS, sa kanë LSI dhe PSD (FOTO LAJM)

Në të gjithë Shqipërinë po vijon normalisht numërimi. Në qarkun Shkodër deri më tani janë numëruar  29741  vota teksa PD ndodhet në avantazh minimal ndaj PS.

PD ka marrë reth  43.14% të votave e përkthyer në 5 mandate.

Ndërkohë PS ka siguruar  deri më tani ka siguruar
29.27% të votave e përkthyer në  4  mandate.

LSI ka siguruar 1 mandat duke siguruar reth 9.76% të votave. Ndërkohë Edhe PSD ka siguruar 1 madat duke ka mbledhur 14.57% të votave.  /albeu.com/

 

 

 

Shtuar 26.04.2021 09:04