Rama publikon pamjet nga Tuneli i Llogarasë: Do t’ju çojë në jug sa hap e mbyll sytë

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në “Facebook”, kryeministri i vendit Edi Rama, ka ndarë me ndjekësit pamje nga tuneli i Llogarasë.

Kreu i shtetit ka njoftuar se punimet për përfundimin e këtij tuneli janë drejt përfundimit, ndërsa shtoi se do të lehtësojë rrugën e turistëve, të cilët do të mbërrijnë në jug të Shqipërisë “sa hap e mbyll sytë”.

“MIirëmëngjes dhe me tunelin e Llogarasë drejt finalizimit, që këtë verë ju çon në jug sa hap e mbyll sytë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkroi Rama.

 


Shtuar 29.05.2024 08:41