LIVE/ Rama nuk “ngopet” me 74 mandate: PS ka humbur 3 mandate nga votat e pavlefshme!

Kryeministri Rama mbrëmjen e sotme në “Opinion” ka deklaruar se PS do të kishte marrë 77 mandate nëse sdo kishte vota të pavlefshme në Shqipëri.

“Ne sot kalkulojmë që kemi humbur 3 mandate nga votat e pavlefshme, ku pjesa më e madhe…i kërkuar vëzhguesve të mbajnë një rekord se si janë ato vota…”- tha Rama.

Deklarata e Ramës: 

Unë flas për Partinë Socialiste, unë mendoj që kush të akuzon për diçka që se ke bërë ose e ka bërë vetë ose do ta bëjë.

Ne sot kalkulojmë që kemi humbur 3 mandate nga votat e pavlefshme, ku pjesa më e madhe…i kërkuar vëzhguesve të mbajnë një rekord se si janë ato vota. Ato të pavlefshmet kanë rrethuar 12. Në Elbasan kishte shumë vota që ishin dhe 12 dhe 8. /albeu.com/

 

 


Shtuar 29.04.2021 21:20