Rama: Në janar nisin punimet për projektin “Lungomare 3” (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka ndarë lajmin se në janar do të nisin punimet për prjektin “Lungomare 3” i cili do të shtrihet përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum.

Postimi i Ramës

MIRËMËNGJES

dhe me projektin e “Lungomare 3”, përgjatë vijës bregdetare Vlorë – Radhimë – Orikum, ku fillimvitin e ardhshëm ngrihet kantieri i një tjetër transformimi rrënjësor urban, ekonomik e social, ju uroj një ditë të mbarë./albeu.com

 


Shtuar 28.10.2021 08:25