PS thyen keq PD edhe në Kavajë, mbyllet votimi e shpërthen festa

PS ka arritur të marrë shumicën e votave edhe në Kavajë.

Menjëherë pasi u mbyll numërimi në KZAZ 42, socialistët shpërthyen në festë.

PS: 10 338 vota

PD:  10 115 vota

LSI: 1118 vota

Etjen Xhafaj, kandidat i PS tha për mediat është një fitore e shumëpritur dhe e mirëseardhur.

Po rikonfirmohet vullneti i shqiptarëve për të vazhduar me Edi Ramën dhe PS. E sotmja mbaron me fitoren e PS por ne jemi bashkëpunues , do punojmë dhe për ata që nuk na votuan . /albeu.com/

 


Shtuar 27.04.2021 13:07