Prestigjozia italiane: Askush se shpëton Pirlon nga shkarkimi

La Stampa raporton se Andrea Pirlo  do të shkarkohet nga sttoli i Juventusit nëse nuk fiton në fundjavë ndaj Udineses.

Juventus mban vendin e 4 me 66 pikë po aq sa ka dhe Napoli e Milani duke rrezikuar kështus seriozisht një vend për zonën Champions.

Gjithashtu media citon se në rast se shkarkohet Pirlo vendin e tij e zë Igor Tudor.

Gjithashtu media tjeterër torineze, TuttoSport,  shkruan se nëse Juventusi nuk përfundon në top katër,  shumë persona do të rrezikojnë të humbin vendin e tyre të punës. /albeu.com/


Shtuar 27.04.2021 13:03