Protesta në Shkup, shpërndahen protestuesit

Ditën e sotme protesta në Shkup nisi me përplasje, madje pati edhe të shtëna armësh.

Pas disa orësh, tanimë përballë Kuvendit të Maqedonisë kanë mbetur vetëm disa persona, ndërsa turma është shpërndarë.

Kujtojmë që opozita në Maqedoni proteston prej ditësh, pasi është kundër pranimit të propozimit francez, që i hap rrugën asaj dhe Shqipërisë drejt integrimit në BE./albeu.com