Përleshje masive në Lisbonë mes tifozëve të Sporting dhe Besiktas, 3 turq përfundojnë në spital (VIDEO)

Nifozët e Sportig Lisbone dhe Besiktas janë përleshur me njërin-tjetrin jashtë stadiumit, “Jose Alvalade”.

Autoritetet portugeze bëjnë me dije se kanë arrestuar deri më tani 26 persona.

Ndërkohë, 3 tifozë të Besiktas u plagosën rëndë nga përplasjet dhe u dërguan në spital. /albeu.com/


Shtuar 3.11.2021 22:45