Pas Breçanit dhe Gjonit arrestohet dhe oficerja e drejtorisë së kufirit (EMRI)

Policia e Shtetit ka nisur një aksion të gjërë mbrëmjen e së hënës, për të ekzekutuar urdhër-arrestet e lëshuara nga SPAK për 11 persona, mes tyre ish-zv.Drejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani dhe djali i tij, shefin e komisariatit numër 6 Dedan Gjoni, 7 policsë, ndërsa ëhstë shpallur në kërkim Ervin Mata.

Në prangat e policisë ka rënë edhe Jonida Babameto, oficere e drejtorisë së kufirit dhe migracionit.

Hetimet për këtë çështje po ndiqen nga prokurori i SPAK, Vladimir Mara. Burime bëjnë me dije se akuzat për 11 të ndaluarit janë, pastrim parash, grup i strukturat kriminal, trafik droge, sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit.


Shtuar 20.11.2023 22:36