Pas betimit Rama dhe ministrat nisen në këmbë drejt Kyeministrisë, presin dy herë në semafor (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e rinj janë betuar te presidenti Ilir Meta. Pas ceremonisë së betimit që nuk zgjati as 15 minuta, kabineti qeveritar ka dalë dhe janë nisur me këmbë në drejtim të Kryeministrisë.

Gjatë rruges, ata janë detyruar të ndalen dy herë pasi i kapi semoafori i kuq.

Tashmë po mbahet mbledhja e parë e qeverisë së re./albeu.com

 

 


Shtuar 18.09.2021 10:30