Paratë, puna dhe dashuria! Parashikimi i shenjave të horoskopit për muajin gusht

Dashi – Këtë muaj do shtyheni të shkarkoni një aplikacion të ri terapie ose të provoni një stërvitje të re, ndërsa Mërkuri i njohur me teknologjinë bashkohet në shtëpinë tuaj të mirëqenies nga 11 deri më 29 gusht. Lidhja me të tjerët në baza ditore mund të jetë një mënyrë emocionuese për të rritur rutinën tuaj të fitnesit dhe mbledhja e informacioneve të reja mund t’ju ndihmojë të gjeni mënyra të vogla por efektive për të rritur rezultatet tuaja. Rreth 22 gushtit, kur hëna e plotë ndriçon shtëpinë tuaj të komunikimit, ju mund ta gjeni veten duke vënë prekjet përfundimtare në një projekt të madh që keni trajtuar së bashku me miqtë dhe kolegët. Falë Jupiterit me fat që bashkon forcat me Hënën, rezultati duhet të jetë një fitore në grup që meriton një festë të madhe.

Demi – Ndërsa Venusi i orientuar drejt marrëdhënieve, planeti juaj sundues, lëviz nëpër shtëpinë tuaj të rutinës së përditshme nga 16 gusht deri më 10 shtator, do të jeni shumë simpatik dhe social. Pavarësisht nëse keni dashur të bashkoheni me një mik për të provuar një klasë të re stërvitore ose për të trajtuar disa punë me kolegët tuaj, do të keni një kohë më harmonike për të përfunduar punën. Dhe rreth 22 gushtit, kur hëna e plotë është në shtëpinë tuaj të karrierës, mendoni përsëri për çdo qëllim të fuqishëm që keni vendosur në shkurt. Mund të arrini në një pikë kulmore kryesore, veçanërisht në lidhje me perceptimin tuaj publik dhe rrugën profesionale. Dhe falë rehatisë së Hënës me Jupiterin me fat, shanset janë që fati të jetë në anën tuaj. Ndjehuni të lirë të zhyteni në shpërblimet tuaja dhe të festoni para se të planifikoni lëvizjen tuaj të ardhshme të madhe.

Binjakët – Teksa zhyteni në një projekt intensiv të punës Mërkuri lëviz nëpër jetën tuaj shtëpiake nga 11 deri më 29 gusht. Me planetin tuaj sundues në këtë hapësirë më qetësuese, ju mund të përqendroheni dhe të qetësoheni më shumë, si dhe të lidheni me të dashurit. Ju e meritoni plotësisht pushimin nga mënyra juaj e zakonshme e zhurmshme. Dhe rreth 22 gushtit, kur hëna e plotë bie në shtëpinë tuaj të aventurës dhe mësimit, mendoni përsëri për një qëllim që mund të kishit arritur në shkurt, ndoshta i lidhur me zgjerimin e horizontit tuaj ose marrjen e aftësive të reja. Më në fund mund të shihni frytet e punës suaj. Jepini merita vetes për gjithë punën e madhe që keni bërë gjatë gjashtë muajve të fundit dhe merrni parasysh se si mësimet e nxjerra nga përvoja juaj mund t’ju shtyjnë edhe më tej.

Gaforrja – Gjatë gjithë sezonit tuaj, ju erdhën me mijëra ide emocionuese për të vepruar sipas qëllimeve të mëdha dhe me siguri keni bërë disa lëvizje. Tani, rreth 8 gushtit, do të fitoni qartësi rreth transformimit të vizionit tuaj në qarkullim parash, falë hënës së re që bie në shtëpinë tuaj të të ardhurave. Komunikoni me një koleg të aftë në fushën që po eksploroni ose konsideroni të investoni burime të përbashkëta që ndani me një partner dhe do të jeni mjaft të pandalshëm. Dhe rreth 22 gushtit, kur hëna e plotë të ndriçojë shtëpinë tuaj të lidhjeve emocionale, do të shtyheni të vendosni një ekuilibër midis kujdesit për nevojat tuaja dhe ndihmës për një të dashur. Duhet të jetë mjaft e lehtë, megjithatë, falë ndikimit me fat të Jupiterit, dhe ju mund të largoheni duke u ndjerë të fuqizuar  dhe të transformuar nga përvoja.

Luani – Sezoni juaj, i cili filloi më 22 korrik, vazhdon në gjysmën e parë të këtij muaji, duke ju sjellë mundësi të ndryshme për të hyrë në qendër të vëmendjes dhe për të zotëruar zërin tuaj. Dhe rreth 8 gushtit, kur hëna e re është në shenjën tuaj, ju do të keni shansin tuaj vjetor për të vendosur një qëllim të qartë, të rrënjosur fort në ndjenjën tuaj për veten. Falë përfshirjes së Mërkurit dhe Jupiterit me fat, të folurit përmes planeve tuaja mund ta bëjë lojën tuaj edhe më konkrete. Së shpejti pas kësaj, do të keni ndjenjën se baticat planetare po kthehen dhe sjellin më shumë energji në shtëpinë tuaj të të ardhurave. Nga 11 deri më 29 gusht, Mërkuri do të jetë atje, duke përforcuar aftësinë tuaj për t’u lidhur me të tjerët. Por, sado i tronditur të jeni për përfundimin tuaj, në fund të fundit do të turpëroheni nëse ndërmerrni një projekt që nuk përputhet me vlerat tuaja, prandaj sigurohuni që të bëni një kontroll të para se të thoni po.

Virgjëresha – Gjatë gjysmës së parë të muajit, ndërsa dielli i sigurt është ende në shtëpinë tuaj të spiritualitetit, ju mund të ndiheni sikur jeni “prapa skenës”, duke reflektuar, rishikuar, duke u përgatitur për sezonin tuaj. Por lëvizja përpara është krejtësisht e mundur, veçanërisht duke filluar më 11 gusht, kur sundimtari juaj, lajmëtari Mërkuri, hyn në shenjën tuaj, duke rritur aftësinë për të ndarë detajet e synimeve tuaja më të fuqishme dhe vizionet e ardhshme deri më 29. Rrethojeni 20 gushtin në kalendarin tuaj si një ditë veçanërisht mbresëlënëse, sepse Mërkuri do të formojë një trekëndësh harmonizues me Uranin në shtëpinë tuaj të arsimit të lartë, dhe ju dilni jashtë zonës tuaj të rehatisë, duke u shprehur në mënyrë krejt të re, përmbushëse. Dhe rreth 22 gushtit, hëna e plotë bie në shtëpinë tuaj të rutinës së përditshme, duke e kthyer vëmendjen tek zakonet e përditshme që po ju bëjnë ose po ju prishin mirëqenien. Mund të jetë koha për të programuar atë masazh ose për të gjetur një mënyrë për t’i dhënë vetes më shumë kohë pushim.

Peshorja – Rreth 8 gushtit, hëna e re bie në shtëpinë tuaj të komunikimit, duke ju frymëzuar që të angazhoheni në një ndërmarrje grupore ose plan lojërash afatgjatë që do të trajtoni me miqtë ose kolegët. Komunikimi është edhe më integral në suksesin tuaj tani, kështu që bëni të gjitha diskutimet dhe hartat e rrjedhës së punës që ju nevojiten për të mbështetur përpjekjet tuaja. Pastaj, ndërsa sundimtari juaj, Venusi romantik kalon kohë në shtëpi në shenjën tuaj nga 16 gusht deri më 10 shtator, duke i mohuar vetes çdo gjë që ju sjell kënaqësi do të jetë pothuajse e pamundur. Ju do të dëshironi të shijoni momente të përzemërta me miqtë tuaj, të krijoni rutinën tuaj të kujdesit ndaj vetes dhe jepni përparësi i kohës me partnerin. Edhe pse sezoni juaj është ende javë larg, ky tranzit mund të ndihet si një shije shumë e ëmbël dhe e mirëpritur e asaj që duhet të prisni.

Akrepi – Rreth 8 gushtit, kur hëna e re është në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës, ju mund të jeni duke fituar qartësi rreth asaj që dëshironi të duket kapitulli tjetër i rrugës suaj profesionale. Një bisedë ndryshon lojën me një person të lartë, ose do të afroheni për të marrë përsipër një projekt që ju vë në qendër të vëmendjes. Por për shkak se Jupiteri i shtrirë është në shtëpinë tuaj të jetës shtëpiake, ju do të dëshironi të jeni të sigurt për çdo gjë që angazhoheni për të forcuar ndjenjën tuaj të sigurisë dhe ekuilibrit. Dhe ndërsa dielli i sigurt është në shtëpinë tuaj të komunikimit nga 22 gushti deri më 22 shtator, do të gjeni veten duke kaluar më shumë kohë duke u lidhur me miqtë dhe kolegët, duke gjetur mënyra emocionuese të reja për të bashkëpunuar dhe shkëmbyer shënime për dëshirat tuaja të përbashkëta afatgjata.

Shigjetari – Do të ndiheni edhe më shpirtërorë dhe më aventurierë se zakonisht rreth 8 gushtit kur hëna e re të bjerë në shtëpinë tuaj të arsimit të lartë. Dhe me të dërguarin Mërkuri që kundërshton Jupiterin me fat në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, do të ndiheni sikur do të transmetoni ëndrrat dhe planet tuaja kryesore në një mënyrë të madhe. Dhe megjithëse mund të mos jeni në gjendje të rregulloni dëshirën tuaj për të shëtitur për momentin, konsideroni të eksploroni përvoja të reja të papritura, si zhvillimi ose marrja e një kursi në internet mbi një temë për të cilën jeni të apasionuar, transmeton revistawho.com. Dhe ndërsa dielli i sigurt kalon nëpër shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës nga 22 gushti deri më 22 shtator, ju do të dëshironi të dilni në qendër të vëmendjes në punë. Duke marrë më shumë përgjegjësi, duke marrë një promovim ose duke ndarë ekspertizën tuaj në një mënyrë më publike do të rezultojë vërtet shpërblyese.

Bricjapi – Nga 16 gushti deri më 10 shtator, Venusi social kalon nëpër shtëpinë tuaj të karrierës, duke rritur profilin tuaj me persona të lartë dhe kolegë. Ju do të shiheni si edhe më të pëlqyeshëm se zakonisht dhe lehtë mund të merrni frenat në një përpjekje të vazhdueshme në grup. Pa dyshim që ky moment mund t’ju ndihmojë të çoni përpara aspiratat tuaja profesionale. Por do të jeni shumë të ndërgjegjshëm për kohën dhe energjinë që po jepni për projektet tuaja të fitimit të parave rreth 22 gushtit kur hëna e plotë të ndriçojë shtëpinë tuaj të të ardhurave. Nëse diçka ndihet mirë dhe është në harmoni me vlerat tuaja të mëdha, atëherë mund të jetë e vlefshme të vazhdoni të ndiqni, por nëse keni dhënë shumë nga vetja në diçka që, në fund të ditës, është vetëm për një rrogë, mund të jeni gati për të ndërprerë lidhjet. Ju mund të zbuloni se ndarja në të vërtetë ju jep shumë hapësirë të merituar për të ndjekur një mundësi tjetër që ka një fitim dhe është edhe më përmbushës.

Ujori – Ju mund të ndiheni pak më spiritualë, falë lajmëtarit Mërkuri në shtëpinë tuaj të lidhjeve emocionale nga 11 deri më 29 gusht. Nga ana tjetër, ju mund të dëshironi të keni momente mjaft intime me të dashurit, duke hedhur dritë mbi plagët me rrënjë të thella, pasi kjo mund t’ju afrojë dhe forcojë mirëkuptimin reciprok. Rreth 22 gushtit, kur hëna e plotë të bjerë në shenjën tuaj për muajin e dytë me radhë, me siguri do të vini re se temat nga fundi i muajit të kaluar po shfaqen përsëri, veçanërisht rreth lëshimit të së kaluarës për të lëvizur përpara mbi qëllimet kuptimplota personale. Mund të jetë koha për të çliruar një besim toksik ose për të ndërprerë lidhjen në një partneritet problematik. Me Jupiterin e shtrirë në shenjën tuaj tani, ju keni fat në anën tuaj, por të kaloni pak kohë në ndjenjat tuaja, duke akorduar intuitën tuaj, është çelësi për të shfrytëzuar sa më shumë këtë moment.

Peshqit – Rreth 8 gushtit, kur hëna e re është në shtëpinë tuaj të mirëqenies, zemra dhe koka juaj mund të punojnë së bashku për të përmirësuar planin tuaj të kujdesit për veten dhe palestrën. Edhe pse mund të mendoni se duhet t’i përmbaheni një rutine të ngurtë për të parë rezultatet, mund të zbuloni se do të bëni edhe më mirë duke prekur çdo gjë që ju ofron një ndjenjë kreativiteti dhe argëtimi. Lejimi i vetes për të eksploruar dhe luajtur mund t’ju ndihmojë të vendosni një ton produktiv për shëndetin tuaj që do të paguhet në javët dhe muajt në vazhdim. Dhe rreth 22 gushtit, kur hëna e plotë bie në shtëpinë tuaj të spiritualitetit për muajin e dytë me radhë, do të jeni të detyruar të vendosni mirëqenien tuaj emocionale dhe psikologjike përsëri të parën. Ju mund të zbuloni se hapja me një ekspert të besuar ju ndihmon të ndiheni të bazuar, të mbështetur dhe të përgatitur për gjithçka që është në horizont.