Parashikimi i motit për datën 28 shtator 2022

Ditën e mërkurë do të vijojë ndikimi i masave të paqëndrueshme.

Moti parashikohet me vranësira si dhe kthjellime të herëpashershme.

Reshjet e shiut do të marrin intensitet të ulët e mesatar në formën e shtrëngatave të përkohshme.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e gradualisht kthen nga veriperëndimi e lehtë e mesatare. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:
në zona malore 12 deri 18°C
në zona e ulëta 14 deri 27°C
në zona bregdetare 15 deri 26°C

Ju urojmë një ditë të mbarë!