Parashikimi i motit për datën 18 mars 2023

Të shtunën, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qendrueshme.
Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët e vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.
Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë.