Pak minuta nga protesta e Berishës, qytetarët me flamurin e BE-së në dorë

Vetëm pak minuta na ndajnë nga protesta e kreut opozitar Sali Berisha dhe pritet nga çasti në çast që ai të dali nga selia dhe të niset drejt kryeministrisë.

Paralelisht me këtë do të mbahet dhe Samiti i BE-së.

Protestuesit në oborrin e selisë blu janë parë duke mbajtur në duar flamuj të BE-së dhe ata të kuqezi.

Po ashtu pritet që dhe Ilir Meta të mbërri në selinë blu dhe të niset bashkë me Berishën drejt kryeministrisë.

 


Shtuar 6.12.2022 11:39