Nuk reshti së vrapuari asnjë sekondë, Bellingham i ndodh e papritura në ndeshjen ndaj Gjermanisë (VIDEO)

Mesfushori i Anglisë, Jude Bellingham, u pa duke vjellë në fushë në fund të barazimit 1-1 të Ligës së Kombeve me Gjermaninë.

Ylli i Borussia Dortmund hyri si zëvendësues në pjesën e parë për të dëmtuarin Kalvin Phillips, i cili pësoi një goditje të hershme në kofshë.

Ai e bëri të njohur praninë e tij në të gjithë fushën kur 18-vjeçari ndoqi çdo top dhe gjithmonë kërkonte të mbyllte lojtarët e Gjermanisë shpejt në një paraqitje shumë mbresëlënëse.

Siç është zakon për të talentuarin, ai vazhdimisht po kthehej për të ndihmuar mbrojtjen e tij përpara se të vazhdonte të sulmonte.

Asnjë lojtar tjetër nuk bëri më shumë se shtatë goditjet e tij teksa donte të dominonte skuadrën e Hansi Flick, përpara tifozëve gjermanë që e njohin aq mirë.

Por shkalla e palodhshme e punës së Bellingham rezultoi e tepërt, pasi ai u vu re duke hedhur lart të vjellën e tij.

Incidenti ndodhi pak jashtë kuadratit të penalltisë së “Tre Luanëve”, kur, pas një vrapimi të fundit, ish-djaloshi i Birmingham City u përkul përpara se të villte në barin e Allianz Arena./ h.ll/albeu.com