Një orë para protestës, nisin përplasjet te selia e PD-së (VIDEO)

Ka mbetur dhe një orë para nisjes së protestës së thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha. Mbështetësit e Bashës kanë filluar të sulmojnë me fjalë dhe fizikisht, sekretarin për Pushtetin Vendor Roland Bejko.

Pasi është shtyrë nga protestuesit, Bejko ka kërkuar që të hyjë nga dera e pasme e PD-së.

Në një pronocim shkurt për mediat ai tha për protestuesit se janë “produkt i Sali Berishës”.

 


Shtuar 8.01.2022 10:54