Ngjarja e rëndë me 46 viktima në Teksas, 16 persona nxirren të gjallë, mes tyre 4 fëmijë: Çfarë ndodhi?

Një tragjedi e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Teksas, një qytet në kufi me Meksikën, ku herë pas herë janë regjistruar viktima, kryesisht ata që tentojnë të kalojnë kufirin në mënyra të rrezikshme.

Mëngjesin e sotëm në orën 18:00 me kohën lokale u gjet një kamion i braktisur, ku në të ishin 46 persona të vdekur, dhe 16 të tjerë që kishin mbijetuar, mes tyre dhe 4 fëmijë, të cilët janë dërguar në spital.

Shkaku i kësaj tragjedia është udhëtimi në kushte të frikshme, nxehtësia e madhe , mungesa e ujit dhe ajrit kanë marrë 46 jetë njërëzish.

Mësohet se për këtë ngjarje janë duke u hetuar 3 persona, por nuk dihen detaje të tjera./albeu.com