Nga lojërat e fatit tek “tapë” në timon, bien në pranga 6 shtetas në Tiranë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 6 shtetas për vepra të ndryshme penale në Tiranë.

Policia bën me dije se në pranga ka rënë një shtetas, E. Y., 30 vjeç, pasi në rrugën “Aleksandri i Maqedonisë” kishte përshtatur një ambient në pronësi të tij, për ushtrimin e lojërave të fatit.

Të arrestuarit e tjerë, bën me dije policia, se janë vënë në pranga për shkeljen e rregullave të qarkullimit rrugor.

NJOFTIMI I POLICISË:

Tiranë

Vihen në pranga 6 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 6 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit E. Y., 30 vjeç, pasi në rrugën “Aleksandri i Maqedonisë” kishte përshtatur një ambient në pronësi të tij, për ushtrimin e lojërave të fatit. Gjatë kontrollit nga shërbimet e Policisë, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një tavolinë pokeri me çipsa dhe letra bixhozi.

—-

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit K. D., 40 vjeç, pasi u kap duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi.

—-

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– B. Sh., 22 vjeç pasi u kap duke drejtuar mjetin, pa leje drejtimi;

 

– M. F., 58 vjeç; D. A., 41 vjeç dhe F. M., 26 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale. /albeu.com/


Shtuar 19.12.2021 13:46