“Në Vlorë ka burra pushke”, Meta ironizon ftesën e Ramës për Bashën

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka reaguar lidhur me ftesën e kryeministrit Edi Rama për koalicion me Lulzim Bashën pas 25 Prillit.

Ai tha se kjo është ftesë e sinqertë si ajo e 17 Majit ndërsa shtoi se nëse duan të bëjnë koalicion të gjitha partitë duhet ta shpallin që tani.

“Ftesë e sinqertë si ajo e 17 Majit. Përgjigja ime në parim është kjo se çdo koalicion para se qytetarët të votojnë duhet të shpallet. Duhet ta shpallin që tani. Të jenë të sigurt do i mund Bojkeni edhe i vetëm”, deklaroi Meta.

“Numri 8 në Vlorë kishte një skenar për të marrë 9 pa ndeshje fare. Ky skenar është djegur.  Atje nuk ka burra Damiani, atje ka burra pushka. Çunat problematikë nuk kanë vend në Vlorë. Vajzat dhe gratë problematike të Vlorës e kuptoni çfarë mund t’u bëjnë këtyre që i kanë në rreth.

Presidenti nuk i shet dhe nuk i trafikon kurrë, por do i mbrojë nderin e vajzave të gjithë Shqipërisë. Nesër e njoftoj Damianin që jam në Vlorë prapë dhe është I ftuar prapë atje të vijë. Meqë ka këto të dhëna Damiani që unë shkoj fshehtas në Vlorë”, tha Meta.

 


Shtuar 15.04.2021 14:52

Tags: ,