Ndryshime në Policinë e Shtetit? Gledis Nano në konferencë për shtyp

Ndryshime të reja priten në Policinë e Shtetit.

Drejtori i ri i Policisë së Shtetit Gledis Nano do të dalë ditën e sotme në një konferencë për shtyp në orën 13:00.

Pritet që të ndryshoje drejtuesit e policisë në qarqe dhe komisariate, por edhe në departamente të Drejtorisë së Përgjitshme, emrat e të cilëve do t’i prezantojnë gjatë konferencës për shty

Përpara pak ditësh, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, u pyet për afatin 100- ditorë që i ishte lënë Policisë së Shtetit për reformim, nga ana e kryeministrit Edi Rama.

Çuçi deklaroi se analiza e “100-ditëshit”, po bëhej nga drejtori i ri i Përgjithshëm Gledis Nano, i cili do të marrë në finale edhe vendimet e tij.

Lëvizjet pritet të kapin nga drejtor qarqesh në qytetet kryesore dhe problematike duke përfshirë edhe Tiranën dhe deri te shefa komisariatesh, si dhe ata të Rendit dhe Sigurisë Publike.

 


Shtuar 18.10.2021 11:46