Dëmtimi i Zaniolo-së gjatë ndeshjes me Juventus, dalin përgjigjet e ekzaminimit

Mesfushori i talentuar italian Nicolo Zaniolo ka lënë fushën në minutën e 26-të pas një dëmtimi të pësuar duke u zëvendësuar nga El Shaarawy.

22-vjeçari ka bërë me “dhimbje koke” teknikun portugez Jose Mourinho pasi lojtari nuk kishte shumë kohë që i ishte rikthyer fushave të blerta pas dëmtimit të fundit ku pësoi dhe për të cilin kreu një operim në gju.

Gjithësesi sot në mëngjes kanë dal përgjigjet nga ekzaminimi i tij ku stafi mjeksor bënë me dije se nuk ka asgjë serioze për Zaniolon.

Sidoqoftë situata e tij do të shikohet ditë pas dite por me shumë mundësi talenti italian do të jetë i gatshëm kundër Napolit në fundjavën që vjen./albeu.com


Shtuar 18.10.2021 11:41