MOTI/ Rikthehet vapa, temperaturat rriten 2-3 gradë në të gjithë vendin (FOTO LAJM)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 15°C në 26°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 33°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 35°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.


Shtuar 22.07.2021 08:21