Mos harroni çadrat! Moti i keq pushton vendin, ky është parashikimi për sot (FOTO LAJM)

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në pjesën e parë të ditës. Gjatë pasdites vendi do të preket nga vranësira të dendura duke sjellë mot me reshje, të cilat do të vazhdojnë edhe gjatë paradites së të shtunës.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 05°C në 10°C, në zonat e ulëta nga 12ºC në 15°C dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 17°C.

Era do të fryjë në drejtim Verilindor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të paqëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 03°C në 09°C dhe në zonat e ulëta nga 05°C në 13°C.


Shtuar 23.04.2021 08:03