Barcelona “shuplakë” Getafes, Messi me dopietë mban gjallë shpresat për titull (VIDEO)

Barcelona ka fituar 5-2 ndaj Getafes duke mbajtur kështu gjallë shpresat për titull, shkruan Albeu.com.

Ishte minuta e 8′ kur Messi zhbllokoi shifrat. Por vetëm 4 minuta më vonë Getafe barazoi pas një autgoli të Lenglet.

Në fund të pjesës së parë Barcelona realizoi dhe 3 gola të tjerë. Fillimisht një autogol nga miqtë me autor Chakla në minutën e 28′  Messi në të 33′ Araujo 88′ Griezmann 95+ penallti.

Ndërkohë, Getafe provoi të rihapën ndeshen duke ngushtuar shifrat në 3-2 me Unal në minutën e 69′ por vetëm kaq pasi katalanasit e ruajtën avantazhin deri në fund. /albeu.com/

 


Shtuar 22.04.2021 23:48