“Më thanë se do të ndryshonin mënyrën e tyre të lojës por nuk e bënë”, Alves tregon pse u largua nga Juve (FOTO LAJM)

Braziliani, sot një lojtar i Sao Paulo, nuk e kishte problem t’i përgjigjej një komenti të bërë nga një tifoz në llogarinë e tij në Instagram, shkruan Albeu.com.

“Pse u larguat nga Juventusi? Ju duhet të ktheheni,” pyeti ndjekësi. Përgjigja nga ish-lojtari i Barcelonës dhe ishte aq e qartë sa nuk kishte rëndësi nëse ai e shkruajti atë në Portugalisht: “Për shkak se ata më thanë se do të ndryshonin mënyrën e lojës dhe nuk e bënë”.

Dani Alves luajti për Juventusin në sezonin 2016/2017, kur Massimiliano Allegri ishte ende në krye të ekipit.

Atë vit Juve fitoi Scudetto, Coppa Italia dhe arriti në finalen e Champions League ku humbu kundër Real Madrid.

Për këtë arsye, sipas vetë lojtarit, ai u largua herët nga sezoni pasues, pasi ai kishte nënshkruar për PSG ku luajti dy vitet në vijim, derisa u kthye në Brazil me Sao Paulo. /albe.com/


Shtuar 13.04.2021 23:32

Tags: ,